Kişisel Koruyucu Ekipman Testleri

Kişisel Koruyucu Ekipman Testleri

Kişisel koruyucu ekipman testi, farklı tipteki Kişisel Koruyucu ekipmanlarının güvenli ve emniyetli olmasını sağlar ve kullanıcıyı amaçlandığı şekilde koruyabilir. KKE, kullanıcıyı yaralanma veya diğer sağlıkla ilgili risklerden korumayı amaçlayan giysileri ve diğer eşyaları içerir. 

Kişisel Koruyucu Ekipman Testleri

Bir Kişisel Koruyucu Ekipman testi yapmak birçok yargı alanında yasal bir zorunluluktur ve ayrıca Ar-Ge ekiplerinin hataları erken keşfetmesine yardımcı olur.

Kişisel koruyucu ekipman için gereken test, bir ekipmanın amaçlanan kullanımı ve kullanıcıya yönelik potansiyel risk kadar çeşitlidir.

Bazı Özel Test Türleri Şunları İçerir:

  • Biyolojik direnç testi - penetrasyon testi ile antimikrobiyal ve antibakteriyel testler dahil
  • Kimyasal direnç testi - kimyasal penetrasyon ve sızma testi dahil
  • Koruyucu topluluk testi - tüm vücut koruma sistemleri ve giysi gruplarının kimyasal, buhar veya sıvı sıçramasına karşı direnci testi gibi
  • Darbe koruma testi - spor kaskları ve mesleki başlıklar ile vücut koruma ekipmanları için
  • Koruyucu el ve ayakkabı testi - tehlikeli çalışma ortamlarında kullanılan eldivenler ve ayakkabılar için
  • Düşme önleyici ekipman testi - inşaat ve bakımda kullanılan kayışları ve gövde kayışlarını konumlandırmak için

Potansiyel olarak tehlikeli işyeri ortamlarında çalışanlar, sağlık ve güvenlik risklerine karşı korunmak için Kişisel koruyucu ekipmana ve ekipmanlarının taahhüt edildiği gibi çalışacağına dair Kişisel koruyucu ekipman üreticilerinin güvencelerine güvenirler.

AB'de satılan veya kullanılan Kişisel koruyucu ekipmanların test edilmesi, AB'nin Kişisel Koruyucu Ekipman Direktifi ve AB'nin yakında çıkacak olan Kişisel Koruyucu Ekipman Yönetmeliği hükümlerine göre gereklidir.

ABD'de federal olarak düzenlenen işyerlerinde kullanılan Kişisel Koruyucu Ekipmanlar, ürüne özel Amerikan Ulusal Standartları ve ABD Mesleki Güvenlik ve Sağlık İdaresi'nin (OSHA) gereksinimlerini de karşılamalıdır.

EUROLAB, Kişisel Koruyucu Ekipman Testlerinde Uzmandır. Test ve sertifikasyonda dünya lideri olan EUROLAB'ın uzman ekibi, çoğu Kişisel Koruyucu Ekipman türünde deneyimlidir. Bağımsız bir üçüncü taraf denetçi olarak konumumuz, ürünlerinizin kalitesine ve güvenliğine olan güveni aşılar. 

Küresel Kişisel Koruyucu Ekipman test laboratuvarları ağımız aracılığıyla, Kişisel Koruyucu Ekipmanlarınızın nerede üretildiğine veya dağıtıldığına bakılmaksızın test desteğinden yararlanabilirsiniz.

EUROLAB, kişisel koruyucu ekipmanın (KKD) uygunluk değerlendirmesi için önde gelen bağımsız laboratuvarıdır. Uzman tesislerimiz ve deneyimli personelimiz, sayısız tehlikeye karşı koruma sağlayan ekipman ve cihazlar için ulusal ve uluslararası standart test yöntemlerine ve performans özelliklerine göre testler gerçekleştirmektedir. Üç laboratuvar sektörünün (Göz ve Yüz Koruma, Baş / El Koruma ve Atletik Ekipman ve Solunum Koruma ve Kimyasal Koruyucu Giysiler) genişliğinde EUROLAB Labs, kimyasal analiz, çevresel şartlandırma, çeşitli mekanikler gibi çeşitli disiplinlerde KKD testleri gerçekleştirir.

Kişisel koruyucu ekipmanı test etme alanındaki bilgimiz dünya çapında genişlemektedir. EUROLAB, esnek ve duyarlı kalırken (çoğu teknik personelimizin katkılarıyla yönlendirilen, bilgilendirilen ve geliştirilen) her büyük KKD pazarında ilgili ulusal ve uluslararası standartlara göre test yapma kabiliyetini ve akreditasyonlarını elinde tutar. Kuruluşumuz yalnızca kişisel koruyucu ürünleri test etme alanında faaliyet gösterdiğinden, özel test planları ve konfigürasyonları, sektördeki en hızlı iş işleme süreleri ve eşsiz hizmet kalitesi sunmak için uzmanlıkla donatılmış durumdayız.

Kuzey Amerika pazarında ANSI, ASTM, CSA, MIL, NFHS, NFPA NIOSH, NOCSAE ve NOM uygunluk değerlendirmelerini kolaylaştırıyoruz. ABD ve Kanada güvenlik endüstrisi için ticari olarak en uygun ve / veya zorunlu ürün standartlarını test etme yetkisine sahibiz. 

Ayrıca, EUROLAB'ın endüstriyel, atletik ve yaşam tarzı koruyucu ekipman için her yerde bulunan KKD değerlendirmelerini gerçekleştirmedeki köklü akışkanlığı, tesisimizi Güney Amerika'daki ulusal standartlara göre test gerektiren müşterilerin ihtiyaçlarına uyum sağlamak için ideal bir konuma yerleştirir.

EUROLAB, Asya-Pasifik pazarındaki müşteriler için geniş kapsamlı test seçenekleri sunar. AS / NZS standartlarına ve o pazarda ve bu pazardaki çeşitli alt bölgelerde çekiş gücü sağlayan çeşitli KKD'ye özgü Japon Endüstriyel Standartlarına (JIS) yönelik testler yapma konusunda uzun süredir devam eden akreditasyonlarımız ve yeteneklerimiz.

EUROLAB, Avrupa dışındaki ilk (ve çok az sayıdaki) bağımsız test laboratuvarlarından biridir ve ürünleri CE sertifikasyonu amacıyla EN standartlarına göre değerlendirmek için akredite olmuştur. EUROLAB, Avrupa pazarına yönelik ürünler için baştan sona CE sertifikası sağlayabilir.

EUROLAB'ın kullandığı test teknolojileri yelpazesi  ve akreditasyon kapsamımız geniştir. Bununla birlikte, herhangi bir müşteri için gerçekleştirdiğimiz her bir test projesi aynı temele dayanmaktadır: Hizmetimiz (tüm aşamalarda) duyarlıdır. Raporlarımız ve içerdikleri veriler dünya çapında tanınmakta ve saygı görmektedir.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp