Kozmetik Testleri

Kozmetik Testleri

Bir kozmetik üreticisi veya distribütörü, tüketiciler onu etiketlemedeki talimatlara göre veya alışılmış veya beklenen şekilde kullandıklarında, pazarlanan bir ürünün güvenli olmasını sağlamaktan yasal olarak sorumludur. EUROLAB, kozmetik ve diğer kişisel bakım ürünleri üreticilerine test hizmetleri sunar ve her yıl yüzlerce ürünü raf ömrü,donma-çözülme kararlılığı,stabilite, fotostabilite, koruyucu etkinlik vb. açısından test eder.

Kozmetik Testleri

Kozmetiklerin ve kişisel bakım ürünlerinin koruyucu testi, tüketici kullanımından önce ürünlerin güvenliğini sağlamak için önemlidir. FDA'ya göre, pazarlama öncesinde hem bileşenlerin hem de bitmiş kozmetik ürünlerin güvenliğini kanıtlamak bitmiş ürün üreticisinin sorumluluğundadır. Bir koruyucu sistemin yeteneği, ürünü mikrobiyal büyümeden korumaktır ve bozulma, nihai formülasyonun mikrobiyal zorlama testi yoluyla tesis edilmelidir.

Kozmetiklerin zorluk testi, bir kozmetik üreticisinin ürünlerini korumak için yapabileceği en önemli test türüdür. Bu test, kozmetik üreticilerinin ve formülatörlerinin, ürünlerinin tüketici kullanımı sırasında kaçınılmaz olan mikrobiyal saldırıya nasıl dayanacağına dair net bir resme sahip olmalarını sağlar. Stabilitenin gerekli olduğundan emin olmak için kozmetik ve kişisel bakım ürünlerini test etmek ve kozmetik tehdit testleri, herhangi bir ürünün stabilite testi rejiminin önemli bir parçasıdır.

Kozmetik ve kişisel bakım ürünü son kullanma tarihleri, raf ömrü ve stabilite testleri ile belirlendiği şekilde belirlenmelidir. Normal estetik veya mikrobiyal profilden herhangi bir önemli değişiklik, daha fazla araştırılması gereken ürün stabilitesiyle ilgili olası bir sorunu gösterir. Ürününüze özel ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilmiş� gerçek zamanlı ve hızlandırılmış stabilite testleri sunuyoruz.

Tüketici ürünlerinin bakteri ve mantarlarla kontaminasyonu, üretim sürecinde yaygın bir sorundur. Bakteriyel ve fungal kontaminasyon, bu ürünler vücudumuzla doğrudan temas ettiğinden kozmetik ve kişisel bakım ürünlerinde özellikle önemlidir. Ürününüzün kalitesini ve bütünlüğünü sağlamak için mikrobiyal kontaminasyon testi şarttır.

Kozmetik ve kişisel bakım ürünleri, diğer tüm ürünlerden daha fazla, vücudumuzla doğrudan temas eder ve orada önemli süreler boyunca kalır. Bu nedenle, kozmetik formülatörlerin ve üreticilerin ürünlerinin toksik olup olmadığını veya tüketiciler için risk oluşturup oluşturmayacağını belirlemeleri gerekmektedir.

EUROLAB, 25 yılı aşkın deneyimi, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, kozmetik testleri kapsamında kesin ve hızlı sonuçlar almanıza yardımcı olur.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp