Antimikrobiyal Koruyucu Etkinlik Testi

Antimikrobiyal Koruyucu Etkinlik Testi

Antimikrobiyal Etkinlik Testleri veya Koruyucu Etkinlik Testleri, bir süre boyunca kontaminasyonu önlemek için birçok farmasötik ve kozmetik ürüne eklenen antimikrobiyal koruyucuların etkinliğini belirlemek için gerçekleştirilir. Ürünler, ya spesifik rehberlik kriterleri tarafından belirlenen ya da ürünle ilgili olması için seçilen mikroorganizmalarla tehdit edilir ve üründen en az 28 gün boyunca farklı zaman aralıklarında numune alınır. 

Antimikrobiyal Koruyucu Etkinlik Testi

Koruyucu Etkinlik Testini ve ABD Farmakopesi <51>, Avrupa Farmakopesi 5.1.3, Uluslararası Standardizasyon Örgütü (ISO) 11930 ve Kişisel Bakım Ürünleri Konseyi (PCPC) M-3 ve M- gibi kriterleri ele alan birkaç farklı kılavuz belge vardır. 4. Bu rehber belgeler çok benzer olsa da, her birinde farklı kriterler çağrılır. Ek olarak, birçok üretici, ürünleri için belirli kontaminasyon risklerini ele almak için tasarlanmış özel testler tasarlamayı tercih etmektedir. 

Tipik olarak, testin bir parçası olarak bir nötralizasyon doğrulaması da gerçekleştirilir, ancak üreticiler, formüle eklenecek en etkili konsantrasyonu belirlemek için ürün formülasyon aşaması sırasında nötralizasyonu gerçekleştirmeden ara sıra testi gerçekleştireceklerdir. EUROLAB, bir koruyucu etkinlik testi gerçekleştirirken her zaman nötralizasyon doğrulama adımını gerçekleştirmenizi önerir. üreticiler, formüle eklenecek en etkili konsantrasyonu belirlemek için ara sıra ürün formülasyonu aşamasında nötralizasyonu gerçekleştirmeden testi gerçekleştireceklerdir. 

EUROLAB, bir koruyucu etkinlik testi gerçekleştirirken her zaman nötralizasyon doğrulama adımını gerçekleştirmenizi önerir. üreticiler, formüle eklenecek en etkili konsantrasyonu belirlemek için ara sıra ürün formülasyonu aşamasında nötralizasyonu gerçekleştirmeden testi gerçekleştireceklerdir. 

EUROLAB, bir koruyucu etkinlik testi gerçekleştirdiğinizde her zaman nötralizasyon doğrulama adımını gerçekleştirmenizi önerir. Laboratuvarlarımız, tüm Koruyucu Etkinlik Testi ihtiyaçlarınızda yardımcı olabilir.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp