Dermal ve Oküler Korozyon Testi

Dermal ve Oküler Korozyon Testi

Deri korozyonu, genellikle bir maddenin uygulanmasını takiben aşındırıcı doku hasarının bir sonucu olarak geri dönüşü olmayan yara izi oluşumudur.

Dermal ve Oküler Korozyon Testi

Deri korozyonu, bir kimyasalın veya bileşenin cilde nüfuz etmesiyle cilt yüzeyinin altındaki hücrelere ölüme neden olması sonucu oluşur. Deri korozyonu deri tahrişinden farklıdır çünkü deri tahrişi maruziyetten sonraki 21 gün içinde deri aşınmasının geri döndürülemez. Bu muhtemelen, korozyonun deri üzerinde biyolojik olarak aracılık edilen deri tahrişinden daha fiziksel bir etki olarak kabul edilmesinden kaynaklanmaktadır.

Cilt genellikle kozmetik ürünlere maruz kaldığından, belirli bir ürün veya bileşenin ciltte korozyona neden olma potansiyeli, genel güvenlik testi rejiminizin bir parçası olarak değerlendirilmelidir. Deri korozyon test sistemi, hayvanlar yerine 3 boyutlu deri hücre modelleri kullanarak bir maddenin insan derisine karşı aşındırıcı potansiyelini belirler. Hızlı, güvenilir ve katılar, sıvılar ve emülsiyonlar için kullanılabilen basit bir testtir.

Oküler Korozyon

Oküler korozyon, maddeye maruz kaldıktan sonraki 21 gün içinde tamamen geri döndürülemeyen bir kimyasal veya bileşenin neden olduğu, genellikle bir dereceye kadar görme bozukluğu da dahil olmak üzere ciddi göz hasarıdır.

Kozmetik ürünlere ve içerik maddelerine göz teması, maskara ve göz kremleri gibi göz çevresinde veya çevresinde kullanılması amaçlanan ürünlerin kullanılması veya şampuan veya losyon gibi ürünlerden kazara maruz kalma nedeniyle meydana gelebilir.

Kozmetik ve kişisel bakım ürünlerinin oküler korozyona neden olacak şekilde değerlendirilmesi tüketicilerin güvenliğini sağlamak için çok önemlidir. Bu oküler korozyon testi, ürününüzün gözlerde korrisiviteye neden olma potansiyelini değerlendirecek ve güvenlik testi ihtiyaçlarınızı karşılamanıza yardımcı olacak 3 boyutlu insan kornea epitel modellerini kullanan basit ve hızlı bir in vitro yöntemdir.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp