Duyarlılık Testi

Duyarlılık Testi

EUROLAB, Aralık 1999'da FDA / CDER Endüstride Tahriş ve Hassasiyet Testi Kılavuzuna uygun olarak Modifiye Draize testi ile duyarlılık testi gerçekleştirir. Ayrıca EUROLAB, doğal kauçuk ürünlerdeki kimyasallara karşı cilt hassasiyeti için testler gerçekleştirir.

Duyarlılık Testi

Yöntem, ürünün ve aracının (aktif prensibi olmayan ürün) test edilmesini gerektirir. Testin indüksiyon aşaması sırasında, test malzemeleri 200 deneğin üst sırtındaki cilt bölgelerine uygulanır ve haftada üç kez, her seferinde aynı uygulama bölgeleri olmak üzere toplam dokuz uygulama olmak üzere üç hafta süreyle bantlanır. 

Yamalar hafta içi 48 saat, hafta sonları 72 saat yerinde kalır. Deri reaksiyonlarının değerlendirilmesi ve puanlanması, her yamanın çıkarılması sırasında gerçekleştirilir ve kaydedilir. İndüksiyon Aşamasını, hiçbir ürün uygulamasının yapılmadığı iki haftalık Dinlenme Aşaması izler.

Daha sonra, Zorlama Aşaması sırasında, materyaller arkadaki yeni cilt bölgelerine uygulanır ve 48 saatlik bir maruz kalma süresi boyunca yamalanır, bunun sonunda yamalar çıkarılır. Tehdit bölgeleri, alerjik reaksiyon kanıtı için yamalar çıkarıldıktan 30 dakika ve 24, 48 ve 72 saat sonra değerlendirilir.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp