Fotostabilite Testi

Fotostabilite Testi

Kozmetik ve kişisel bakım ürünleri, yaşam döngüleri boyunca pek çok farklı duruma maruz kalabilir. Bir stabilite testi rejimi düşünüldüğünde, taşıma, depolama ve kullanım sırasında karşılaşma olasılıkları en yüksek olan koşulları tekrarlamaya çalışmak gerekir.

Fotostabilite Testi

Dışarı çıktığımızda ve vücudumuz güneşe ve onun UV ışınlarına maruz kaldığında, UV ışığının vücudumuza nasıl ciddi zararlar verebileceğini öğrendik. Kozmetik ürünler ve ambalajlar da UV ışığından zarar görebilir. Işığa maruz kalma, formülasyonu önemli ölçüde değiştirebilir ve ürün bileşenlerinin bozulmasına ve ambalajda istenmeyen değişikliklere yol açabilir.

Bir ürün satış için bir rafta sergilendiğinde, ürünün rengini, kokusunu ve genel görünümünü etkileyebilecek uzun bir aydınlatma süresiyle karşılaşabilir. Ambalajı ürünün ışığa maruz kalmasına izin veren kozmetik ürünler, fotostabilite testine tabi tutulmalıdır. 

Fotostabilite testi, karşılaşabilecekleri ışıklandırmadaki değişiklikleri hesaba katmak için geniş spektrum çıkışı olan kontrollü ışık kaynakları altına yerleştirilen bir kontrol olarak gerçek ambalajlarında ve camda bulunan ürünlerden oluşur. Örnekler, aydınlatmanın neden olduğu önemli değişikliklerin meydana gelip gelmediğini belirlemek için ışığa maruz kalmayan bir ürün örneğiyle karşılaştırılır.

Fotostabilite testi, kozmetik ve kişisel bakım ürünlerinizin ve ambalajlarının raf ömürleri boyunca dayanmasını sağlamak için herhangi bir stabilite testi rejiminin önemli bir parçasıdır.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp