Kozmetik İçin Havlu Koruyucu Mücadele Testi

Kozmetik İçin Havlu Koruyucu Mücadele Testi

Pek çok kozmetik ve kişisel bakım ürünü artık önceden doyurulmuş havlu veya mendil şeklinde mevcuttur. Sulu bir tabana sahip kişisel bakım ürünlerinin çoğu gibi, önceden doyurulmuş havlular da mikrobiyal kontaminasyona karşı hassastır ve onları bozulmadan korumak için bir koruma sistemi gerektirir. 

Kozmetik İçin Havlu Koruyucu Mücadele Testi

Havlu veya ıslak mendil şeklinde yapılan kozmetik ve kişisel bakım ürünleri, uygun şekilde korunmayan diğer tüm tüketici ürünleri gibi zararlı mikroorganizmaları barındırabilir. Koruma sistemlerinin de uygun olduğu, ampirik meydan okuma testleri yoluyla doğrulanmalıdır. 

Bu tür koruyucuların etkinliği sıvı formülasyon üzerinde değerlendirilebilir, ancak bu tek başına havlulara veya ıslak mendillere eklendiğinde formülasyon için iyi bir temsil olarak değerlendirilemez.

Kozmetik Test Laboratuvarları, USP <51>  zorlama testi yöntemi ve  Koruyucu Zorluk Ekranı için modifiye edilmiş yöntemler ve CTFA M-5 yöntemi ile önceden doymuş havlular veya mendil ürünleri şeklinde kozmetik ürünleri ve kişisel bakım ürünlerini içerir. Bu modifiye yöntemler, havlu ve mendil ürünlerinde kullanılan koruyucuların etkinliğinin orijinal hallerinde tutulurken değerlendirilmesine olanak sağlar.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp