ASTM F2777 Yüksek Bükülme Altında Yorulma Testi

ASTM F2777 Yüksek Bükülme Altında Yorulma Testi

Bu test yöntemi, total diz replasman implantlarında kullanılan yapay yaşlandırılmış UHMWPE tibial insertlerin dayanıklılık ve deformasyon özelliklerinin mekanik bir değerlendirmesini açıklar. EUROLAB, ilgili testleri laboratuvarlarında kusursuz bir şekilde gerçekleştirmektedir.

ASTM F2777 Yüksek Bükülme Altında Yorulma Testi

Bu mekanik test için, bir maksimum bükülme açısı ve üst-alt eksen etrafında bir tibial uç rotasyonu (20 ° iç rotasyon) seçilmelidir. En kötü durum sünme performansı, 220.000 döngü için 2.275 N'de dinamik yüklemeden sonra belirlenir.

Sünme performansını değerlendirmek için, tibial taban plakası ile insert arasındaki boşluk değişimi, yüksek fleksiyon yorgunluğu testinden önce ve sonra ölçülür. Ek olarak, yorulma testinden önce ve sonra bir "AP Çekme Testi" ve bir "Döner Gevşeklik Testi" (ASTM F1223'e göre) gerçekleştirilir ve birbirleriyle karşılaştırılır.

Ardından, yorgunluk sonrası deformasyon, 3D taramalar vasıtasıyla belirlenir. EUROLAB, 25 yılı aşkın deneyimi, son teknolojiye sahip laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, test, ölçüm ve analiz konularında kusursuz hizmet almanızı sağlar.
 

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp