Bel Protezlerinin Çarpma-Aşınma Testi ISO 18192-3

Bel Protezlerinin Çarpma-Aşınma Testi ISO 18192-3

Bel protezlerinin çarpma-aşınma testi ISO 18192-3, Cerrahi implantlar - Total intervertebral spinal disk protezlerinin giyilmesi - Bölüm 3: Olumsuz kinematik koşullar altında lomber protezlerin testi için çarpma-aşınma testi ve ilgili çevresel koşullar direktiflerini kapsar. EUROLAB, ilgili testleri laboratuvarlarında kusursuz bir şekilde gerçekleştirmektedir.

Bel Protezlerinin Çarpma-Aşınma Testi ISO 18192-3

Bu test yöntemi, bir spinal disk protezinde alt ve üst uç plakası arasındaki sıkışmayı simüle etmek için bir prosedürü kapsar; sonraki aşınma değerlendirmesi; ve temas modelinin değerlendirilmesi.

EUROLAB omurga simülatörü bu tür testler için kullanılır. Lomber protezlere eksenel bir yük ve zamanla değişen bir açısal yer değiştirme uygulanır. Eksenel yük, çarpışma sırasında sabit kalır ve kalan hareket sırasında sinüzoidal bir dalga biçiminde dalgalanır. Böylece çarpma sırasında sabit bir moment uygulanır.

Örnekler 125 bin, 250 bin, 500 bin ve 1 milyon döngüden sonra incelenir. Her muayenede protezlerin aşınması gravimetrik ölçümlerle belirlenir. Yatak yüzeylerinin SEM'i ve partikül analizi yapılabilir.

EUROLAB, 25 yılı aşkın deneyimi, son teknolojiye sahip laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, test, ölçüm ve analiz konularında kusursuz hizmet almanızı sağlar.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp