Benzalkonyum Klorürün Karşılıklı USP Testi

Benzalkonyum Klorürün Karşılıklı USP Testi

EUROLAB, ilgili USP Monograflarına göre benzalkonyum klorür [63449-41-2] için tamamlayıcı USP testi sağlar.

Benzalkonyum Klorürün Karşılıklı USP Testi

Benzalkonyum klorür, homolog bir kuaterner amonyum bileşikleri serisidir. Alkil ikame maddesi, C8'den C18'e kadar çift sayılı doğrusal alifatik hidrokarbonlardan oluşur ve ürünün% 70'inden fazlası C12 ve C14 homologlarından oluşur. Benzalkonyum klorür, kimyasal reaksiyonlar için biyosit, yüzey aktif madde ve faz transfer maddesi olarak kullanılır. BZK, BKZ ve BAC olarak da bilinen benzalkonyum klorürün hammadde olarak kimliği, saflığı, yapısal izomer dağılımı ve su içeriğibelirlenebilir. EUROLAB, üretilen ürünlerdeki benzalkonyum klorür konsantrasyonunu da belirleyebilir.

Benzalkonyum klorürün kimliğinin doğrulanması , uygulanabilir USP Monograflarına uygun bir dizi ıslak kimya analitik yöntemi kullanılarak gerçekleştirilir .

Benzalkonyum klorürün saflığı ve yapısal izomer dağılımı, bir gradyan elüsyon mobil fazı ve elüsyon yapan aromatik bileşiklerin UV saptaması ile bir HPLC sistemi kullanılarak belirlenir .

Benzalkonyum klorürün su içeriği, Kari Fischer titrasyonu ile belirlenir. Karl Fischer titrasyonu sırasında su, bir baz varlığında iyodür ve kükürt dioksit ile kimyasal reaksiyonla tüketilir.

Hammadde olarak benzalkonyum klorür katı toz olarak analiz edilir. Benzalkonyum klorür testlerini yapmak için 10 gramlık bir numune boyutu yeterlidir.
Ürünler alındıkları şekilde test edilir; katılar, sıvılar, macunlar veya jeller. Sıvılar, macunlar ve jeller söz konusu olduğunda 500 mL'lik bir örnek yeterliyken, katılar söz konusu olduğunda benzalkonyum klorür testi için 100 gramlık bir örnek yeterlidir.

Personelimiz, mükemmel veriler elde etmek için uygun miktarda numune gönderilmesini sağlamak için sürece rehberlik edecektir. Benzalkonyum klorür ihtiyaçlarınızın tamamlayıcı USP testi ile ilgili özel sorularınız için bize ulaşın.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp