BPA Testi

BPA Testi

Bisfenol A (BPA), sağlık üzerinde olumsuz etkilere sahip olabilecek belirli polikarbonat malzemeleri ve epoksi reçineleri yapmak için kullanılan bir bileşiktir . Polikarbonat malzemeler, içme şişeleri, tıbbi cihazlar ve darbeye dayanıklı ürünler dahil olmak üzere çeşitli ürünlerde kullanılmaktadır. Yemek kutuları ve su temin borularının iç kısımlarında epoksi reçineler kullanılmaktadır. BPA, gıda ambalaj malzemeleri ve borularından yiyecek ve içeceklere geçerek, insanların BPA'ya maruz kalmasına neden olabilir. BPA, bir endokrin bozucu olarak aktivitesi nedeniyle bir sağlık sorunudur.   

BPA Testi

EUROLAB, HPLC ve GC-MS kullanarak malzemeleri BPA varlığı açısından analiz eder.

HPLC , Yüksek Performanslı Sıvı Kromatografisidir. Bu teknik, çözeltideki molekülleri durağan faz ile etkileşimlerine göre ayırır. Çeşitli tespit yöntemleri kullanılmaktadır. 

GC-MS , Kütle Spektrometresi ile birleştirilmiş Gaz Kromatografisidir. Enjekte edilen headspace numunesinde bulunan uçucu organik bileşikleri (VOC'ler) tanımlamak ve / veya miktarını belirlemek için kullanılan bir tekniktir.

Numune gereksinimleri, malzeme türüne, beklenen sınır algılama düzeyine ve ilgili test gereksinimlerine bağlı olarak değişecektir. 

Ekibimiz, en iyi sonuçları elde etmek için numunenizi nasıl göndereceğinizi belirlemenize yardımcı olacaktır. Test ihtiyaçlarınızla ilgili özel sorular için bizimle iletişime geçin.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp