Çarpma Testi ASTM F2582

Çarpma Testi ASTM F2582

Çarpma Testi ASTM F2582, Asetabüler protezlere çarpma için standart test yöntemi direktiflerini kapsar. EUROLAB, ilgili testleri laboratuvarlarında kusursuz bir şekilde gerçekleştirmektedir.

Çarpma Testi ASTM F2582

Bu test yöntemi, kalça protezinde femoral ve asetabular bileşenler arasındaki dinamik çarpmayı simüle etmek için bir prosedürü, hasar modlarının sonradan kalitatif değerlendirmesini ve gerekirse modülerdeki değişikliklerin nicel değerlendirmesini kapsar. bileşen.

EUROLAB kalça eklemi simülatörü bu tür testler için kullanılır. ASTM F2582'ye göre, tüm UHMWPE asetabular bileşenlerinin testten önce yapay olarak yaşlandırılması gerekir ( bkz.ASTM F2003). Üç in-vivo açısal yer değiştirmenin tümü (fleksiyon / ekstansiyon, abdüksiyon / addüksiyon ve iç / dış rotasyon) simüle edilir ve sabit bir eklem reaksiyon kuvveti uygulanır. Örnekler, 1.0 milyon döngüye ulaşıldığında veya sistem arızasında her 200.000 döngüde bir incelenir.

Bu testin temas alanında hasar oluşturması amaçlandığından, test standardı kabul edilebilir ve kabul edilemez hasar modlarını tanımlar. EUROLAB, 25 yılı aşkın deneyimi, son teknolojiye sahip laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, test, ölçüm ve analiz konularında kusursuz hizmet almanızı sağlar.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp