Çekirdek Değiştirme Aşınma Testi ISO 18192-2

Çekirdek Değiştirme Aşınma Testi ISO 18192-2

Çekirdek değiştirme aşınma testi ISO 18192-2, Cerrahi implantlar - Total spinal intervertebral disk protezlerinin aşınması - Bölüm 2: Nükleus replasmanları direktiflerini kapsar. EUROLAB, ilgili testleri laboratuvarlarında kusursuz bir şekilde gerçekleştirmektedir.

Çekirdek Değiştirme Aşınma Testi ISO 18192-2

Bu Uluslararası Standart, eklemli bileşenler arasındaki göreceli açısal hareket için bir test prosedürü tanımlar ve uygulanan kuvvetin modelini, testin hızını ve süresini, numune konfigürasyonunu ve spinal nükleus protezlerinin aşınma testi için kullanılacak test ortamını belirtir.

In-vivo koşulları simüle etmek için üç hareketli eksen ve bir bilgisayar kontrollü dinamik yükleme ekseni kullanılır. Halkanın kayma sertliği, bir hareket sınırlama sistemi ile simüle edilir. Tüm testler, 20 g / l protein içeriği ile deiyonize su ile seyreltilmiş yenidoğan buzağı serumu altında gerçekleştirilir. 

Genel olarak, altı numune artı iki ıslatma kontrolü aynı anda test edilir. Aşınma miktarı, ISO 14242-2'ye göre numunelerin ağırlık kaybı ile belirlenir. Test 10 milyon döngüden sonra durdurulur. Yatak yüzeylerinin SEM'i ve partikül analizi yapılabilir.  

EUROLAB, 25 yılı aşkın deneyimi, son teknolojiye sahip laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, test, ölçüm ve analiz konularında kusursuz hizmet almanızı sağlar.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp