Dinamik Mekanik Analiz (DMA)

Dinamik Mekanik Analiz (DMA)

Dinamik Mekanik Termal Analiz (DMTA) olarak da bilinen DMA, bir numunenin mekanik özelliklerini aynı anda sıcaklık ve frekansın bir fonksiyonu olarak belirleyen bir analiz yöntemidir.

Dinamik Mekanik Analiz (DMA)

Dinamik Mekanik Analiz, neredeyse her numunenin plastik analizini veya kauçuk analizini sağlamak için kullanılan termal bir yöntemdir. İnce metal numunelerdeki kaplamaları değerlendirmek için bile kullanılabilir.

DMA cihazımız geniş bir sıcaklık aralığında (-150 ila 600 ° C) çalışır ve aşağıdakileri içeren birden fazla deformasyon modu sağlar:

  • Çift Konsol
  • Tek Konsol
  • Gerginlik
  • Burulma

DMA Analizinin diğer fikstürleri ve deformasyon modları talep üzerine temin edilebilir.

Tüm DMA analizi sırasında numunenin yapısal bütünlüğünü koruması en iyisidir. Termoplastik malzemeler söz konusu olduğunda numunenin erime sıcaklığının bilinmesi, üst sıcaklık sınırının uygun şekilde ayarlanmasını sağlar.

DMA Analizi kullanılarak yalnızca katı numuneler değerlendirilebilir. Numunenin teste uygun olması için belirli bir aralıkta sertlik değerine sahip olması gerekir. 

DMA, hemen hemen her numunenin plastik analizini veya kauçuk analizini sağlamak için kullanılabilir. Aletin çalışma aralığına uyması için uzunluk, genişlik ve kalınlık boyutlarına sahip kauçuk veya plastik numuneler hazırlanabilir.

Spesifik DMA Analizi ihtiyaçlarınız ve ilgili örneklemlerle ilgili olarak lütfen bizimle iletişime geçin.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp