Diz Aşınma Testi

Diz Aşınma Testi

Diz aşınma testi, aşağıdaki standartları kapsayan test ve analizleri içerir. EUROLAB, ilgili testleri laboratuvarlarında kusursuz bir şekilde gerçekleştirmektedir.

Diz Aşınma Testi

  • ISO 14243-1: Cerrahi implantlar - Total diz eklem protezlerinin
    aşınması Bölüm 1: Testler için yük kontrollü aşınma testi makineleri için yükleme ve yer değiştirme parametreleri ve ilgili çevresel koşullar.
  • ISO 14243-2: Cerrahi implantlar - Total diz eklem protezlerinin giyilmesi Bölüm 2: Ölçüm yöntemleri.
  • ISO 14243-3: Cerrahi implantlar - Total diz eklem protezlerinin aşınması, Bölüm 3: Yer değiştirme kontrollü aşınma testi makineleri için yükleme ve yer değiştirme parametreleri ve test için ilgili çevresel koşullar.

Total diz endoprotezlerinin aşınmasının yanı sıra implant kinematiği bir total diz simülatörü kullanılarak belirlenebilir. EUROLAB , kuvvet kontrolünde (ISO 14243-1) veya yer değiştirme kontrolünde (ISO 14243-3) bir teste izin veren bir simülatör geliştirmiştir. Servohidrolik aktüatörler sayesinde mükemmel makine doğruluğuna ulaşılmıştır. 

Simülatörün hareket ettiğini görmek için lütfen destek bölümüne bakın. Üç (artı ıslatma kontrolü) numunenin eşzamanlı testi hızlı ve ekonomik gelişmeler sağlar. Rutin test, test sıvısı olarak buzağı serumu kullanılarak gerçekleştirilir. Genel olarak test 5 milyon döngüden sonra durdurulur. Aşınma, ağırlık kaybı ve / veya geometrik ölçümlerle belirlenir.

EUROLAB, 25 yılı aşkın deneyimi, son teknolojiye sahip laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, test, ölçüm ve analiz konularında kusursuz hizmet almanızı sağlar.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp