Diz Kısıtlama Testi ASTM F1223

Diz Kısıtlama Testi ASTM F1223

Diz kısıtlama testi ASTM F1223, Total Diz Değiştirme Kısıtlamasının Belirlenmesi için Standart Test Yöntemi direktiflerini kapsar. EUROLAB, ilgili testleri laboratuvarlarında kusursuz bir şekilde gerçekleştirmektedir.

Diz Kısıtlama Testi ASTM F1223

Bu test yöntemi, bir in vitro ortamda belirli yükleme koşulları altında belirlendiği üzere, içsel eklem tasarımı ile tanımlanan harekete göre bir TKR kısıtlamasının ölçülebildiği araçları kapsar. 

Kısıt belirlemeye uygulanabilir kabul edilen testler, uygulanabilir olduğu üzere, ön-arka çekme, orta-yanal kesme, döner gevşeklik, valgus-varus rotasyonu ve distraksiyondur. Ayrıca, bu hareketi etkileyebilecek temas yüzeylerinin geometrik parametrelerinin tanımlanması ve test sonuçlarının raporlanma araçları da kapsanmaktadır.

Genel olarak, orta (standart) boyut test edilir. Testler, yüzeyler ıslak tutularak oda sıcaklığında yapılır. EUROLAB, 25 yılı aşkın deneyimi, son teknolojiye sahip laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, test, ölçüm ve analiz konularında kusursuz hizmet almanızı sağlar.
 

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp