Diz Temas Basıncı Testi PI-17

Diz Temas Basıncı Testi PI-17

Diz temas basıncı testi PI-17, aşağıdaki standartları içeren test ve analizleri kapsar. EUROLAB, ilgili testleri laboratuvarlarında kusursuz bir şekilde gerçekleştirmektedir.

Diz Temas Basıncı Testi PI-17

  • PI-17: Toplam Diz İmplantı Temas Basıncının Belirlenmesi
  • ASTM F2083: Diz Değiştirme Protezi için Standart Spesifikasyon

Basınç dağılımı ve basınç seviyesi, total diz değişimlerinin aşınmasını etkileyen faktörlerden ikisidir. Basınç filmleri kullanılarak temas alanı ve basınç miktarı (MPa cinsinden) tam olarak belirlenebilir.

Basınçlı filmlerin dezavantajlarından kaçınarak tekrarlanabilir sonuçlar elde etmek için EUROLAB bilgisayarlı bir kalibrasyon yöntemi geliştirdi. Her tabaka ve test serisi için ayrı bir kalibrasyon yapılır. Sonuçları analiz etmek için dijital görüntü işleme kullanılır.

Testin amacı, farklı fleksiyon açıları ve yükleri altında femoral bileşen ile tibial insert arasındaki ve femoral bileşen ile patella insertinin arasındaki basınç dağılımını ve toplam temas alanını değerlendirmektir. Bu sonuçlar, optimize edilmiş geometriler geliştirmek için kullanılabilir.  

EUROLAB, 25 yılı aşkın deneyimi, son teknolojiye sahip laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, test, ölçüm ve analiz konularında kusursuz hizmet almanızı sağlar.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp