Dona Karşı Direnç için Hızlandırılmış Test

Dona Karşı Direnç için Hızlandırılmış Test

EUROLAB, 20 yılı aşkın süredir hızlandırılmış dondurma / çözdürme testleri geliştirmekte ve işletmektedir. Bunlar, kil bazlı ürünler için endüstri standartları olarak kabul edilmiş ve diğer malzemelerin test edilmesi ve şiddetli donma / çözülme koşullarında performanslarının değerlendirilmesi için eşit derecede yararlı oldukları kanıtlanmıştır.

Dona Karşı Direnç için Hızlandırılmış Test

Yığma duvar, çatı kiremitleri ve kaldırım taşları için mevcut testler UKAS tarafından onaylanmıştır (UKAS onaylı test laboratuvarı No. 0013) ve doğal koşullara göre onaylanmıştır.

Testler BSI tarafından kabul edilir ve kil, beton, doğal taş veya yeniden yapılandırılmış taştan yapılmış duvar birimlerinin, kaldırım taşlarının ve çatı kiremitlerinin dona dayanıklılığı için Avrupa standartlarının temelini oluşturur.

Şiddetli Maruziyet

Yığma birim testlerinin temel özelliği tek yönlü olmalarıdır. Dondurma ve çözdürme döngüleri, numunelerin yalnızca bir tarafına veya yüzüne saldırır; bu, yüksek seviyede doygunluk ve hızlı donma hızıyla birlikte, karşılaşılması muhtemel en şiddetli ortamlarda mümkün olduğunca koşulları simüle eder. Sonuç olarak, bir test sırasında herhangi bir arıza meydana gelirse, gerçek durumlarda görülenle aynı tiptedir.

Doğal taş ve kil veya beton çatı kiremitleri için test yöntemi çok yönlüdür ve test edilen numunelerin tüm yüzeylerinde donma etkisine neden olur.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp