EN 1015-6 Duvar Harcı için Deney Yöntemleri - Taze Harcın Kütle Yoğunluğunun Tayini

EN 1015-6 Duvar Harcı için Deney Yöntemleri - Taze Harcın Kütle Yoğunluğunun Tayini

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, EN 1015-6 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu avrupa standardı, mineral bağlayıcılar ve hem yoğun hem de hafif agregalar içeren taze harçların kütle yoğunluğunun belirlenmesi için bir yöntemi belirtir.

EN 1015-6 Duvar Harcı için Deney Yöntemleri - Taze Harcın Kütle Yoğunluğunun Tayini

Taze bir harcın kütle yoğunluğu, kütlesinin oranı ve belirli bir kapasitedeki bir ölçüm kabına verildiğinde veya öngörülen şekilde yerleştirilip sıkıştırıldığında kapladığı hacme göre belirlenir.

Üretici tarafından aksi belirtilmedikçe, belirtildiği gibi, belirlenen akış değerine ulaşılan laboratuvarda karıştırılmış test numunelerinin yığın yoğunluğunu belirlenir.

Harçla korozyona dayanıklı ve yeterli boyutsal stabiliteye sahip metalden yapılmış, yaklaşık 125 mm iç çapa sahip silindirik bir çanak içeren ölçüm kabı, ölçüm kabının kapasitesi yaklaşık 11 olup % 0,1 doğrulukla, kütlesi ise 1 g doğrulukla belirlenir.

EUROLAB, üreticilere EN 1015-6 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp