EN 1052-3 Duvarcılık için Test Yöntemleri - Bölüm 3: İlk Kesme Dayanımının Belirlenmesi

EN 1052-3 Duvarcılık için Test Yöntemleri - Bölüm 3: İlk Kesme Dayanımının Belirlenmesi

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, EN 1052-3 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu Avrupa standardı, kesmede deneye tabi tutulmuş bir numune kullanılarak, duvardaki yatay yatak birleşimlerinin düzlemdeki ilk kesme mukavemetinin belirlenmesi için bir yöntemi belirtir.

EN 1052-3 Duvarcılık için Test Yöntemleri - Bölüm 3: İlk Kesme Dayanımının Belirlenmesi

Numunelerin hazırlanması, test öncesi gerekli koşullandırma, test makinesi, test yöntemi, hesaplama yöntemi ve test raporunun içeriği hakkında rehberlik verilmektedir.

Duvarın ilk kesme mukavemeti, test edilen küçük duvar numunelerinin mukavemetinden elde edilir. Numuneler, dört noktalı yük altında kesme testine tabi tutulur.

İki prosedür, A ve B dahildir. Prosedür A, numunelerin farklı ortamlarda test edilmesini içerir. ön sıkıştırmalar ve ilk kesme mukavemeti, sıfır ön gerilime doğrusal bir regresyon eğrisi ile tanımlanır. Prosedür B, numunelerin sıfır ön sıkıştırmada test edilmesini ve sonuçların basit veya istatistiksel olarak değerlendirilmesinden karakteristik bir ilk kesme mukavemetinin belirlenmesini içerir.

Kesme yüklerini uygulayan test makinesi yeterli kapasiteye sahip olmalı, ancak kullanılan ölçek, numune üzerindeki nihai yük, tam ölçek okumasının beşte birini aşacak şekilde olmalıdır. Yükün belirtilen oranda uygulanmasını sağlamak için bir yük düzenleyici veya eşdeğer araçlarla sağlanır.

EUROLAB, üreticilere EN 1052-3 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp