EN 1111 Sıhhi Tesisat Armatürü - Termostatik Karışım Vanaları (PN 10) - Genel Teknik Özellikler

EN 1111 Sıhhi Tesisat Armatürü - Termostatik Karışım Vanaları (PN 10) - Genel Teknik Özellikler

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, EN 1111 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu avrupa standardı, PN 10 termostatik karışım vanaları (TMV) için genel yapı, performans ve malzeme gerekliliklerini belirtir ve 45 °C'nin altındaki kullanım noktasında karışım suyu sıcaklığı performansının doğrulanması için test yöntemlerini içerir.

EN 1111 Sıhhi Tesisat Armatürü - Termostatik Karışım Vanaları (PN 10) - Genel Teknik Özellikler

Bu, mümkün olan yerlerde daha yüksek sıcaklıkların seçimini hariç tutmaz. Bu cihazlar çocuklar, yaşlılar ve engelli kişiler için haşlanma önleyici koruma sağlamak için kullanıldığında, çocuklar normalden daha düşük sıcaklıklarda haşlanma riski altında olduğundan, karışık su sıcaklığının uygun bir banyo sıcaklığına (vücut sıcaklığı yaklaşık 38 °C) ayarlanması gerekir. yetişkinler. Bu, banyo sırasında küçük çocukların gözetimi ihtiyacını ortadan kaldırmaz.

Bu standart, mutfaklarda, tuvaletlerde (sıhhi tesisat gereçleri bulunan tüm odalar, örneğin tuvaletler ve vestiyerler dahil) belirtilen koşullar altında çalışan banyo odalarındaki sıhhi cihazlarda kullanılması amaçlanan vanalara uygulanır.

Tarif edilen testler tip testleridir (laboratuvar testleri) ve imalat sırasında gerçekleştirilen kalite kontrol testleri değildir.

Ölçüm, soğuktan sıcağa ve ardından sıcaktan soğuğa giden maksimum kullanılabilir akış hızında yapılır. TMV, EN 246'da belirtilen debilere uygun olmayan su tasarruflu aksesuarlar veya havalandırıcılar ile donatılmışsa, debi testi ve akustik testi, üretici tarafından teslim edilen karışım vanası ile yapılmalıdır.

EUROLAB, üreticilere EN 1111 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp