EN 1158 Bina Donanımı - Kapı Koordinatör Cihazları - Gereksinimler ve Test Yöntemleri

EN 1158 Bina Donanımı - Kapı Koordinatör Cihazları - Gereksinimler ve Test Yöntemleri

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, EN 1158 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu Avrupa standardı, kapı kapatıcılarla donatılmış çift kanatlı açılır kapılar için kapı koordinatör cihazları için gereksinimleri belirtir.

EN 1158 Bina Donanımı - Kapı Koordinatör Cihazları - Gereksinimler ve Test Yöntemleri

Hem ayrı olarak monte edilmiş cihazları hem de kapı kapatıcılara dahil edilmiş mekanizmaları içerir. Kapı koordinat cihazları, örneğin binili toplantı direkleri gibi çift kanatlı açılır kapıların doğru kapanma sırasının sağlanmasının gerekli olduğu yerlerde kullanılır.

Bu Avrupa standardına uygun olarak üretilen kapı koordinatör cihazlarının, binili toplantı direkleri içeren çift kanatlı döner yangın/duman kapılarının güvenilir bir şekilde ardışık olarak kapanması için bir gereklilik olan her yerde kullanılması tavsiye edilir.

Yangın/duman kapılarında kullanılan kapı koordinatör cihazları, bağımsız olarak veya komple bir kapı tertibatının parçası olarak, yangın durumunda temel güvenlik gereksinimlerinin karşılanmasına aktif olarak katkıda bulunmak için ek özelliklere ihtiyaç duyar.

EUROLAB, üreticilere EN 1158 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp