EN 12046-2 Çalışma Kuvvetleri - Test Yöntemi - Kapılar

EN 12046-2 Çalışma Kuvvetleri - Test Yöntemi - Kapılar

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, EN 12046-2 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu standart, yaya kullanımına yönelik menteşeli/döner ve sürgülü kapı takımları içindir.

EN 12046-2 Çalışma Kuvvetleri - Test Yöntemi - Kapılar

Kapıları açma/kapama ve bir anahtar veya kol kullanarak donanımı devreye sokma/serbest bırakma ve kilitleme/kilit açma kuvvetlerinin belirlenmesi için test yöntemlerini tanımlar. Sadece manuel kumandalı kapı takımları için geçerlidir.

Kendiliğinden kapanan cihazlara sahip kapı takımları için kuvvetlerin ölçümü bu test yönteminin dışındadır. Ayrıca özel donanıma sahip kapı takımları için de geçerli değildir, örn. acil çıkış cihazları.

Testler, herhangi bir malzemeden yapılmış kapı takımlarına uygulanabilir. Bazı pencerelerin çalışması mandalları içerir ve bu standarda göre test edilebilir.

Aparat, numunenin imalatçı tarafından sağlanan veya tarif edilen sabitleme sistemleri ve cihazları kullanılarak monte edileceği bir destek çerçevesi içermelidir. Destek çerçevesinin yapısı ve sertliği, test sonucunu etkilemeyecektir.

Numune, deney sonuçlarını etkileyebilecek herhangi bir bükülme veya bükülme olmaksızın işlerde kullanılması amaçlandığı şekilde sabitlenmelidir. Numune, tamamen çalışır durumda test için sağlanacaktır.

EUROLAB, üreticilere EN 12046-2 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp