EN 12056-3 Binaların İçindeki Yerçekimi Drenaj Sistemleri - Çatı Drenajı, Yerleşimi ve Hesaplanması

EN 12056-3 Binaların İçindeki Yerçekimi Drenaj Sistemleri - Çatı Drenajı, Yerleşimi ve Hesaplanması

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, EN 12056-3 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu Avrupa Standardı, yerçekimi altında çalışan atık su drenaj sistemlerine uygulanır. Konut ve ticari, kurumsal ve endüstriyel binalardaki drenaj sistemleri için geçerlidir.

EN 12056-3 Binaların İçindeki Yerçekimi Drenaj Sistemleri - Çatı Drenajı, Yerleşimi ve Hesaplanması

Bu Avrupa Standardının bu üçüncü kısmı, sifonik olmayan çatı drenaj sistemlerinin hidrolik yeterliliğini hesaplama yöntemini açıklar ve sifonik çatı drenaj sistemleri için performans gerekliliklerini verir. Aynı zamanda, akış kapasitesini etkilediği ölçüde, çatı drenajının yerleşimi ve kurulumu için standartları belirler.

Bu Avrupa standardının bu kısmı, çıkışların oluğun akış kapasitesini sınırlamayacak kadar büyük olduğu tüm çatı drenaj sistemleri için geçerlidir. Çatı drenaj sistemlerinde kullanılan tüm malzemeler için geçerlidir.

Çatı drenaj sistemlerinin tasarımında, dayanıklılığı olumsuz yönde etkileyebilecek geri çekilmeleri ve göllenmeleri önlemek için inşaat toleransları ve yerleşim dikkate alınacaktır.

Parapetli düz çatılarda, her çatı alanı için en az iki çıkış sağlanacaktır. Çatı bahçelerinden drenaj, denetime ve çıkışa erişime olanak sağlamalı ve çatı drenaj sistemine toprak ve döküntülerin girmesini engelleyen araçları içermelidir.

EUROLAB, üreticilere EN 12056-3 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp