EN 12056-4 Binaların İçindeki Yerçekimi Drenaj Sistemleri - Atık Su Terfi Tesisleri - Yerleşim ve Hesaplama

EN 12056-4 Binaların İçindeki Yerçekimi Drenaj Sistemleri - Atık Su Terfi Tesisleri - Yerleşim ve Hesaplama

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, EN 12056-4 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu bölüm, bina ve sitelerdeki fekal madde, fekal içermeyen atık su ve yağmur suyu içeren atık su terfi tesislerinin tahliye boruları ve drenaj bağlantıları ile birlikte yerleşim, işletme ve bakım gerekliliklerini verir. Ayrıca sınırlı uygulamalar için dışkı atıksu terfi tesislerini de kapsar.

EN 12056-4 Binaların İçindeki Yerçekimi Drenaj Sistemleri - Atık Su Terfi Tesisleri - Yerleşim ve Hesaplama

Bir kanalizasyon veya kanalizasyon sistemi, genel olarak onaylanmış hesaplama yöntemlerine göre tasarlansa ve dikkatli bir şekilde bakımı yapılsa bile, ekonomik nedenlerle, şiddetli bir fırtına sırasında ortaya çıkabilecek olağandışı büyük miktarlardaki suyu tahliye edebilecek boyutta olamaz. Bu koşullar altında, bağlantı drenajlarına ek ücret uygulanır ve bina drenaj sistemi dikkate alınmalıdır.

Benzer bir durum, plansız girişler, tıkanmalar, aşırı yükleme veya kesitteki azalmalardan kaynaklanabilir.

Ayrıca bir pompa istasyonunun arızalanması, kanalizasyonun fazla şarj olmasına neden olabilir. Bu nedenlerle, taşkın seviyesinin altındaki sıhhi tesisatlar, geri akışa karşı yeterince korunacaktır. Eğer başka bir bilgi yoksa, genellikle düz alanlarda, yolun kanalizasyona bağlandığı noktadaki karayolu seviyesi, taşkın seviyesi olarak kabul edilebilir.

Geri akışa karşı koruma, geri akış döngüsüne sahip bir atık su terfi tesisi ile sağlanabilir. Yalnızca bir geri akış döngüsü, geri akışa karşı yüksek derecede güvenlik sağlayacaktır.

EUROLAB, üreticilere EN 12056-4 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp