EN 12152 Giydirme Cephe - Hava Geçirgenliği - Performans Gereksinimleri ve Sınıflandırma

EN 12152 Giydirme Cephe - Hava Geçirgenliği - Performans Gereksinimleri ve Sınıflandırma

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, EN 12152 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu standart, pozitif ve negatif statik hava basıncı altında giydirme cephenin hem sabit hem de açılabilir bölümlerinin hava geçirgenliğinin özelliklerini ve sınıflandırmasını belirtir. Bu standart, EN 13830'da belirtildiği gibi giydirme cepheye uygulanır.

EN 12152 Giydirme Cephe - Hava Geçirgenliği - Performans Gereksinimleri ve Sınıflandırma

Giydirme cephenin sabit alanları için hava geçirgenliği, açılabilir derzlerden hava geçişini hesaba katmamalı ve uygulanan pozitif basınçlar ve test numunesinin genel alanı veya sabit derz uzunlukları ile ilgili olmalıdır.

Hacim saatte metreküp cinsinden bir oran olarak ifade edilmekte olup, bu oran giydirme cephenin toplam alanı ile ilgilidir. Alternatif olarak oran, derzin metre uzunluğu ile ilişkilendirilebilir.

Yaşanması muhtemel tüm konum ve bölgesel koşulları yeterince kapsayacak şekilde beş sınıf belirlenmiştir. İlgili sınıf için, belirtilen maksimum test basıncındaki hava geçirgenliği ve EN 12153'te belirtilen ve buna göre hesaplanan ara test basınçlarındaki hava geçirgenliği, belirtilen test basıncı adımlarının tamamı boyunca izin verilen değeri aşmamalıdır.

EUROLAB, üreticilere EN 12152 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp