EN 12219 Kapılar - İklim Etkileri - Gereksinimler ve Sınıflandırma

EN 12219 Kapılar - İklim Etkileri - Gereksinimler ve Sınıflandırma

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, EN 12219 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu standart, EN 1121-2 ve EN 1294'e göre test edilen kapı kanatları ve kapı takımları için geçerlidir.

EN 12219 Kapılar - İklim Etkileri - Gereksinimler ve Sınıflandırma

Bu Avrupa standardının amaçları doğrultusunda EN 12519'da verilen tanımlar aşağıda verilenlerle birlikte geçerlidir:

Büküm: Kapı kanadı düzleminde spiral bozulma.
Yay: Bir kapı kanadının yüksekliği yönünde eğrilik.
Kupa: Kapı kanadının genişliği yönünde eğrilik.

Gereksinimler, ya test numunesinde hasar oluşmasına ve ilgiliyse performansın uygunluğuna dayalıdır. Yüzeyde gözle görülür bir çatlama veya başka kusurlar (delme, gevşek yüzey kaplaması vb.) olmayacak ve malzemelerde, bağlantılarda ve donanımın sabitlenmesinde bozulmalara izin verilmeyecektir.

İklimsel testten önce ve sonra numune, donanımının çalışmasında ve ilgiliyse hava geçirgenliğinde bir sınıf elde etmelidir. Test numunesi performansları belirtilen sınırlar içinde değişiyorsa, iklim testi tatmin edicidir.

EUROLAB, üreticilere EN 12219 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp