EN 12236 Binalar için Havalandırma - Kanal Askıları ve Destekler - Dayanım için Gereklilikler

EN 12236 Binalar için Havalandırma - Kanal Askıları ve Destekler - Dayanım için Gereklilikler

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, EN 12236 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu standart, havalandırma ve iklimlendirme sistemlerindeki sac metal kanallar için desteklerin yapımı ve uygulaması için gereksinimleri belirtir.

EN 12236 Binalar için Havalandırma - Kanal Askıları ve Destekler - Dayanım için Gereklilikler

Standart, binalardaki havalandırma ve iklimlendirme sistemlerinde kullanılan her türlü kanal sistemi (dikdörtgen, dairesel ve oval) ve bileşenler için geçerlidir.

Standart ayrıca yalıtım yüklerini, güvenlik faktörlerini, uygulanan yükleri (temizlik ve bakım), titreşim izolasyonunu ve korozyon direncini de hesaba katar.

Standart, depremlerden kaynaklanan yüklemeyi dikkate almaz. Standart, yangın gereksinimleri ve kanalların ve destek sistemlerinin yangından korunması ile ilgilenmez.

Destek/askı sisteminin temel işlevi, hava dağıtım sisteminin getirdiği yükü kabul edecek binaya güvenli bir bağlantı sağlamaktır. Destek/askı sistemi bu nedenle kanal sistemi için güvenli bir destek sağlayacak şekilde tasarlanacaktır.

Tasarımcı ayrıca gerekli güvenlik faktörleriyle birlikte yalıtım yüklerini, uygulanan yükleri (temizlik ve bakım), titreşim izolasyonunu ve korozyon direncini de dikkate almalıdır.

Hem sac hava kanallarının imalatında kullanılan çok çeşitli yapım yöntemleri hem de her bir binada benzer şekilde destekleme yöntemlerinin çeşitliliği nedeniyle, yükleri hesaplamak için sabit bir yöntem önermek pratik değildir.

EUROLAB, üreticilere EN 12236 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp