EN 12279 Gaz Besleme Sistemleri - Servis Hatlarındaki Gaz Basıncını Düzenleyen Tesisler - Fonksiyonel Gereksinimler

EN 12279 Gaz Besleme Sistemleri - Servis Hatlarındaki Gaz Basıncını Düzenleyen Tesisler - Fonksiyonel Gereksinimler

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, EN 12279 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu Avrupa standardı, gaz besleme sistemlerindeki servis hatlarının bir bölümünü oluşturan gaz basıncını düzenleyen tesisler için ilgili fonksiyonel gereklilikleri içerir.

EN 12279 Gaz Besleme Sistemleri - Servis Hatlarındaki Gaz Basıncını Düzenleyen Tesisler - Fonksiyonel Gereksinimler

Konut, yüksek katlı, kamuya açık, ticari ve karma kullanımlı binaların temini için hizmet hattının bir parçasını oluşturan gaz basıncı düzenleyici tesislerin tasarımı, malzemeleri, yapımı, testi, işletimi ve bakımı için geçerlidir.

Bu Avrupa standardı, bu standardın yayınlanmasından önce devreye alınan gaz basıncı düzenleyici tesisler için geçerli değildir. Gaz basıncını düzenleyen tesisler için temel sistem gereksinimleri bu Avrupa standardında yer almaktadır. Münferit bileşenlere veya bileşenlerin kurulumuna ilişkin gereksinimler, uygun Avrupa standartlarında yer almaktadır.

200 m³/h'den fazla tasarım debisine sahip servis hatlarının bir parçasını oluşturan gaz basıncı düzenleyici tesisler veya 16 bar'dan daha yüksek maksimum giriş işletme basıncı için EN 12186 geçerlidir.

Bu standardın gereklilikleri, gaz endüstrisinde normal olarak karşılaşılan koşullar altında iyi gaz mühendisliği uygulamalarına dayanmaktadır. Olağandışı koşullar için gereklilikler özel olarak sağlanamaz ve tüm mühendislik ve inşaat detayları öngörülemez.

Bu standardın amacı, bu tür sistemlerin güvenli çalışmasını sağlamaktır. Ancak bu, tüm ilgilileri tasarım, inşaat ve işletme sırasında gerekli özeni gösterme ve etkin kalite yönetimi uygulama sorumluluğundan kurtarmaz.

EUROLAB, üreticilere EN 12279 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp