EN 12390-4 Sertleşmiş Betonun Test Edilmesi - Basınç Dayanımı - Test Makineleri için Teknik Özellikler

EN 12390-4 Sertleşmiş Betonun Test Edilmesi - Basınç Dayanımı - Test Makineleri için Teknik Özellikler

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, EN 12390-4 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu standart, betonun basınç dayanımının ölçülmesi için basınç deney cihazlarının performansına ilişkin gereklilikleri belirtir.

EN 12390-4 Sertleşmiş Betonun Test Edilmesi - Basınç Dayanımı - Test Makineleri için Teknik Özellikler

Tek eksenli malzeme test makineleri tarafından uygulanan kuvvetler, tekrarlanabilirlik ve kuvvet hatası için bir sınıflandırmaya izin vermek için açıklanan prosedürlere göre kalibre edilmelidir. Sınıfın, kuvvet göstergesinin çözünürlüğü ile tutarlı olmasını sağlamak için, bir alt kalibrasyon limiti belirlenecektir.

Skala üzerindeki en küçük skala aralığını tanımlayan dereceleme işaretlerinin genişliği tek tip ve yaklaşık olarak ibre genişliğine eşit olacaktır. Kuvvet gösterimi bir çizelge kaydedici ile yapılıyorsa, çizelge üzerinde en küçük ölçek aralığını tanımlayan çizgilerin genişliği muntazam ve yaklaşık olarak iz genişliğine eşit olmalıdır.

Kuvvet kalibrasyon ekipmanı, artan yük modunda kalibre edildiğinde EN 10002-3'e uygun olacaktır. Azalan yük modunda kalibrasyon için EN 10002-3'teki gereklilik, bu standartta belirtilen kompresyon test makinelerinin doğrulanması için kullanılan zorlama doğrulama ekipmanı için geçerli değildir. Kuvvet kalibrasyon ekipmanının sınıfı, doğrulanacak makinenin önerilen sınıfına eşit veya ondan üstün olmalıdır.

EUROLAB, üreticilere EN 12390-4 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp