EN 12400 Pencereler ve Yaya Kapıları - Mekanik Dayanıklılık - Gereksinimler ve Sınıflandırma

EN 12400 Pencereler ve Yaya Kapıları - Mekanik Dayanıklılık - Gereksinimler ve Sınıflandırma

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, EN 12400 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu standart, pencere ve kapıları tekrar tekrar açılıp kapanmaya maruz kaldıklarında performanslarına göre sınıflandırmanın bir yolunu sağlar. Performans seviyeleri, normal ve amaçlanan kullanımı dikkate alır.

EN 12400 Pencereler ve Yaya Kapıları - Mekanik Dayanıklılık - Gereksinimler ve Sınıflandırma

Bu Avrupa standardı, pencerelerin ve yaya kapılarının tekrar tekrar açılıp kapanmasına göre performansının kısmi, geçici ve ara sınıflandırmasını belirtir. Uzun süreli statik yüklemenin etkilerini dikkate almaz. Farklı tipteki pencere ve yaya kapıları için geçerli tüm ilgili özellikleri içeren eksiksiz bir sınıflandırma şeması için bir standart oluşturmak amaçlanmıştır.

EN 1191'e göre test edildikten sonra test numunesi, çalışma kuvvetleriyle ilgili olarak işlevsel kalacaktır, yani ilk ve son çalıştırma kuvvetleri EN 13115 veya EN 12217'de verilen aynı sınıflandırma bandına girmelidir.

Numune bu tür hasar veya deformasyona uğramamalıdır. pencereyi veya yaya kapısını amacına uygun hale getirebilecek şekilde donanımın, kapatma cihazlarının veya bağlantılarının, derzlerin veya hava sızdırmazlık sistemlerinin, şişen contaların veya duman contalarının gevşemesi dahil.

Deneyin sonunda, döner kapıların kapatma tertibatları, kanadı 5°'lik bir açılma açısından ve karşı ağırlıklı kayar kapıları, 200 mm'lik bir açılma mesafesinden yardım almadan kapatmaya devam etmelidir.

EUROLAB, üreticilere EN 12400 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp