EN 12600 Bina İçi Cam - Sarkaç Testi - Düz Cam için Darbe Testi Yöntemi ve Sınıflandırması

EN 12600 Bina İçi Cam - Sarkaç Testi - Düz Cam için Darbe Testi Yöntemi ve Sınıflandırması

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, EN 12600 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu Avrupa standardı, binalarda kullanılan tek düz cam paneller için bir sarkaç darbe deneyi yöntemini belirtir.

EN 12600 Bina İçi Cam - Sarkaç Testi - Düz Cam için Darbe Testi Yöntemi ve Sınıflandırması

Test, düz cam ürünlerini darbe altındaki performansa ve kırılma şekline göre üç ana sınıfta sınıflandırmayı amaçlamaktadır.

Bu avrupa standardı, binalarda kullanılan düz cam ürünlerini darbe altındaki performansa ve kırılma şekline göre sınıflandırmayı amaçlayan bir test yöntemi standardıdır. Düşme yüksekliğine göre sınıflandırma, bir kişinin çarpmasıyla iletilen enerjinin dereceli değerlerine karşılık gelir.

Her test parçası, tek bir cam ürün bölmesinden oluşacak ve test için sunulan ürün tipinin normal üretimini temsil edecektir.

Deney, aynı yapı ve aynı nominal kalınlığa sahip dört parça üzerinde her düşme yüksekliğinde yapılmalıdır. Deney parçalarının asimetrik malzemeden olması durumunda, çarpma riskinin yalnızca bir taraftan olduğu durumlarda yalnızca montaj için tasarlanmadıkları sürece sayıları iki katına çıkarılacaktır.

EUROLAB, üreticilere EN 12600 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp