EN 12833 Çatı Penceresi ve Kış Bahçesi Panjurları - Kar Yüküne Dayanıklılık - Test Yöntemi

EN 12833 Çatı Penceresi ve Kış Bahçesi Panjurları - Kar Yüküne Dayanıklılık - Test Yöntemi

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, EN 12833 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu Avrupa standardı, yataydan 60°'den daha az eğimli, tek başına veya camla mekanik olarak dirençli kepenklerin kar yüküne dayanıklılık performanslarını değerlendirmek için uygulanacak deney yöntemlerini belirtir.

EN 12833 Çatı Penceresi ve Kış Bahçesi Panjurları - Kar Yüküne Dayanıklılık - Test Yöntemi

Şunlar için geçerlidir:

  • Çatı penceresi panjurları;
  • Kış bahçesi panjurları.

Panjur, perdeye paralel, camı temsil eden, sonuçlara müdahale edebilecek bir hasara maruz kalmadan test basınçlarına dayanmak için yeterince sert olan sert bir panel ile birlikte test edilir.

Panjur, sert bir çerçeve üzerine monte edilmiştir ve çalıştırma mekanizması ile donatılmıştır ve üretici talimatına göre sabitlemeler kullanılarak kurulur.

Bu panel perdeden 1,2 d mesafeye yerleştirilir, d üretici tarafından belirtilen panjur ve cam arasında maksimum mesafedir.

Panjur, camla birlikte direniyorsa, camı temsil eden rijit panel, panjur ile cam arasındaki boşluğu baskı altında tutmamak için perfore edilecektir (m²'de deliklerde 5 cm²).

EUROLAB, üreticilere EN 12833 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp