EN 13030 Binalar için Havalandırma - Terminaller - Simüle Edilmiş Yağmura Maruz Kalan Panjurların Performans Testi

EN 13030 Binalar için Havalandırma - Terminaller - Simüle Edilmiş Yağmura Maruz Kalan Panjurların Performans Testi

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, EN 13030 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu Avrupa standardı, deneye tabi tutulan panjurdan hava akışı olan ve olmayan, simüle edilmiş yağmur ve rüzgar basınçlarına maruz kalan panjurların su reddetme performansını ölçmek için bir yöntemi belirtir.

EN 13030 Binalar için Havalandırma - Terminaller - Simüle Edilmiş Yağmura Maruz Kalan Panjurların Performans Testi

Bu standarttaki testler amacıyla, 1000 mm × 1000 mm'lik bir hava panjuru kesiti veya mümkün olan en yakın kanat artışı dikkate alınır. Hava panjurları, yağış sırasında suyun geçişini kısıtlamak ve havanın bir hava dağıtım sistemine veya bir binanın bir kısmına girmesine veya bu sistemden hava geçişine izin vermek için tasarlanmıştır.

Rüzgar hızı ve yönü, yerel türbülans seviyeleri, hız ve damlacık boyutu, yağış dağılımı ve çevreleyen yapıdan yüzey suyu akışında farklılıkların olabileceği çok çeşitli uygulamalarda kullanılırlar. Muhtemel koşulların tamamını simüle eden standart bir test prosedürünü düşünmek pratik değildir, ancak bu standart, simüle edilmiş rüzgar basınçları ile panjur yüzeyine yönlendirilen yoğun yağışları sağlar.

Bu, farklı tasarımların hava panjurlarının su reddetme performansını karşılaştırmak için ortak bir temel sağlar. Bu standart, basınç tahliye damperlerinin hava performansının değerlendirilmesi için tasarlanmamıştır.

Bu Avrupa Standardına dahil edilen testlerin amacı aşağıdaki gibidir:

Hava testleri: Çeşitli hava akış hızlarında rüzgar basıncına maruz kaldığında havalandırma panjurunun etkinliğini belirlemek.
Tahliye ve giriş kayıp katsayısı/basınç gereksinimleri: Hava panjurundan çeşitli hava akış hızlarında ve Tahliye ve Giriş Kaybı Katsayısı hesaplanarak hava basıncı kaybını belirlemek.

EUROLAB, üreticilere EN 13030 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp