EN 13085 Duvar Kaplamaları - Mantar Ruloları için Teknik Özellikler

EN 13085 Duvar Kaplamaları - Mantar Ruloları için Teknik Özellikler

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, EN 13085 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu Avrupa standardı, binalarda kullanılacak rulo halindeki mantar duvar kaplamalarının özelliklerini belirtir.

EN 13085 Duvar Kaplamaları - Mantar Ruloları için Teknik Özellikler

Standart, ürünün uygunluğunun değerlendirilmesi için tavsiyeler içerir. Ayrıca işaretleme, paketleme ve etiketleme için gereksinimleri de içerir.

Test için numune, işlem sırasında veya nihai üründen mevcut malzemeden alınmalıdır. Test numuneleri, numuneden kenarlardan en az 100 mm uzaklıkta alınacaktır. Her deney numunesi kare şeklinde kesilmeli ve kenarlarına dik olacak ve herhangi bir çatlak veya katlanma göstermemelidir.

Test numuneleri, (23 ± 5)°C'de en az 12 saat test edilmeden önce şartlandırılmalıdır. Anlaşmazlık durumunda, (23 ± 2)°C'de ve (50 ± 5) % bağıl nemde en az 24 saat süreyle test edilmeden önce şartlandırılmalıdır. Nem içeriğinin belirlenmesinden önce herhangi bir şartlandırma yapılmayacaktır.

Fabrika üretim kontrolü (FPC), üretici tarafından uygulanan üretimin kalıcı iç kontrolü anlamına gelir. Uygulaması, ham ve bileşen maddeler, prosesler ve imalat ekipmanları ile bitmiş ürünler üzerindeki kontroller ve bu şekilde elde edilen sonuçlardan yararlanılarak sağlanacaktır.

EUROLAB, üreticilere EN 13085 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp