EN 13116 Giydirme Cephe - Rüzgar Yüküne Direnç - Performans Gereksinimleri

EN 13116 Giydirme Cephe - Rüzgar Yüküne Direnç - Performans Gereksinimleri

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, EN 13116 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu standart, hem sabit hem de açılabilir kısımlarında, rüzgar yükü altında, pozitif ve negatif statik hava basıncı altında giydirme cephenin yapısal performans gereklerini kapsar.

EN 13116 Giydirme Cephe - Rüzgar Yüküne Direnç - Performans Gereksinimleri

Bu standart, EN 13830'da tanımlanan herhangi bir giydirme cephe ürünü için geçerlidir. Giydirme cephe, tasarım yükünü destek noktaları aracılığıyla güvenli bir şekilde geri iletecektir. Giydirme cephe, tasarım yükünü herhangi bir sorun olmaksızın karşılayabilecek kapasitede olacaktır.

Pozitif ve negatif tasarım yükleri altındaki ön sehim, yapısal noktaların arasında ölçülen çerçeve elemanının açıklığının 1/200'sini geçmemelidir.

Ön sehim sadece geçici deformasyon olacak ve yükün kaldırılmasından sonra 1 saatlik bir süre içerisinde minimum %95 oranında düzelecektir.

Çerçeve elemanlarının bina yapısına veya diğer yapısal bileşenlere bağlantılarındaki sabitlemelerinin önden yer değiştirmesi 1 mm'den az olacak ve buna artık deformasyon olarak izin verilecektir.

Bu yer değiştirmeye hem pozitif hem de negatif tasarım yükleri altında izin verildiğinden, sınır, değerlendirilmiş bir nötr konumdan alınacaktır.

Hem pozitif hem de negatif artan yük altında, çerçeve elemanlarında, dolgu panellerinde, açma ünitelerinde, bağlantı elemanlarında veya ankrajlarda kalıcı hasar oluşmayacaktır.

EUROLAB, üreticilere EN 13116 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp