EN 13213 İçi Boş Zeminler

EN 13213 İçi Boş Zeminler

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, EN 13213 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu standart, performans gerekliliklerini belirtir ve binaların iç kısımlarında kullanılan içi boş zeminler için deney yöntemlerini tanımlar.

EN 13213 İçi Boş Zeminler

Bu standart, içi boş döşemelerin tasarımı ve üretimi için bir belge olarak hazırlanmıştır.

İçi boş zeminler, örneğin telekomünikasyon hizmetleri, elektrik malzemeleri, ısıtma, hava tesisatı için yük taşıyan katman ile temel zemin arasında bir boşluk sağlamak için EN 12825'te belirtilenler dışındaki özel alt yapılar tarafından desteklenen bir yük taşıyıcı katmandan oluşur.

Boş bir zeminin yük taşıma kapasitesi, yapım şekline ve yük taşıyan tabakanın sağlamlığına bağlıdır. Yük taşıma kapasitesine ilişkin gereksinimler, normalde kullanıcı tarafından erişilebilir.

Nihai yük, sınıflandırma için tek kriterdir. Diğer tüm yük taşıyan özellikler güvenlik yükü ile ilişkilidir. Sistem tanımlanmalı ve sınıflandırılmalı ve içi boş zeminle ilgili olduğu sürece gereksinimleri karşılamalıdır. Asmolen döşeme, sistem gereksinimlerini karşılayacak şekilde tasarlanacaktır.

Düzgün dağılmış yükler, yük taşıma özelliği olarak alınmamalıdır. İlgili yük taşıma özelliği, nokta yükü ile sınırlıdır.

EUROLAB, üreticilere EN 13213 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp