EN 13364 Doğal Taş Test Yöntemleri - Dübel Deliğinde Kopma Yükünün Belirlenmesi

EN 13364 Doğal Taş Test Yöntemleri - Dübel Deliğinde Kopma Yükünün Belirlenmesi

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, EN 13364 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu Avrupa standardı, binalarda kaplama veya kaplama için kullanılan doğal taşların dübel deliğindeki kopma yükünü belirlemek için bir deney yöntemini belirtir.

EN 13364 Doğal Taş Test Yöntemleri - Dübel Deliğinde Kopma Yükünün Belirlenmesi

Bu test, bir tarafında açılmış bir deliğe önceden yerleştirilmiş bir dübel vasıtasıyla numunenin yüzüne dik bir yönde bir kuvvet uygulanması ve numunenin kırılma yükünün ölçülmesinden oluşur.

Test, tanımlama testi veya teknolojik test olarak gerçekleştirilebilir. Tanımlama testleri, taşın düzlemlerin konumuna göre kullanımı sırasında yapılan testlerdir. anizotropi ve kaplamadaki elemanların kalınlığı ve yüzey kalitesi bilinmemektedir.

Teknolojik testler, taşın uçakların konumuna göre kullanımı sırasında yapılan testlerdir. Anizotropi ve kaplamadaki elemanların kalınlığı ve yüzey kalitesi bilinmektedir. Bu durumda numunelerin ana yüzleri, kullanım sırasında yüklenecek yüz ile aynı yönelime sahip olacaktır.

Taşın anizotropi düzlemlerinin konumuna göre kullanımı biliniyorsa, deney, yüzeye tekabül eden taraftaki deliğe yerleştirilen dübel üzerine uygulanan kuvvet ile yapılacaktır.

EUROLAB, üreticilere EN 13364 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp