EN 1337-1 Yapısal Mesnetler - Genel Tasarım Kuralları Test Yöntemi

EN 1337-1 Yapısal Mesnetler - Genel Tasarım Kuralları Test Yöntemi

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, EN 1337-1 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu Avrupa standardı, köprülerde veya diğer yapılarda kullanılan yapısal mesnetlere uygulanabilir.

EN 1337-1 Yapısal Mesnetler - Genel Tasarım Kuralları Test Yöntemi

Bu standart aşağıdakileri kapsamaz:

  • Birincil işlevi olarak momentleri ileten rulmanlar;
  • Kaldırmaya direnen yataklar;
  • Hareketli köprüler için mesnetler;
  • Beton menteşeler;
  • Sismik cihazlar.

Geçici mesnetlerin düzenlenmesi amaçlanmasa da, bu standart bu durumda bir kılavuz olarak kullanılabilir (geçici mesnetler yapıların inşası veya onarımı ve bakımı sırasında kullanılan mesnetlerdir).

Bu Avrupa standardında verilen özellikler gerekli olmakla birlikte, yapıların genel tasarımı ve jeoteknik hususların değerlendirilmesi için tek başına yeterli değildir.

Spesifikasyonları yalnızca belirli sıcaklık aralıkları için belirtilen rulmanlarla ilgili bilgiler için EN 1337-2 ila EN 1337-8'e bakın.

Mesnetler ve mesnetler, yapının öngörülen ömrü boyunca işlevlerini yerine getirebilmeleri için, mesnetlerin veya mesnetlerin parçalarının muayene edilebileceği, bakımının yapılabileceği ve gerektiğinde değiştirilebileceği şekilde tasarlanacaktır.

EUROLAB, üreticilere EN 1337-1 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp