EN 13377 Prefabrik Ahşap Kalıp Kirişleri - Gereksinimler, Sınıflandırma ve Değerlendirme

EN 13377 Prefabrik Ahşap Kalıp Kirişleri - Gereksinimler, Sınıflandırma ve Değerlendirme

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, EN 13377 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu Avrupa Standardı, prefabrik ahşap kalıp kirişleri için sınıflandırmayı, gereksinimleri ve değerlendirme prosedürlerini belirtir. Ayrıca üretim kontrol gereksinimleri hakkında bilgi verir.

EN 13377 Prefabrik Ahşap Kalıp Kirişleri - Gereksinimler, Sınıflandırma ve Değerlendirme

Prefabrik ahşap kalıp kirişleri, kiriş ve kalıplarda kullanılmak ve kiriş derinliği yönünde yüklenmek üzere tasarlanmıştır. Bunlar, 160 mm, 200 mm ve 240 mm kiriş derinliklerine sahip ahşap esaslı malzemeden tek bir ağ ile birbirine bağlanan, masif ahşap elemanlardan oluşan bir kafes veya masif ahşap elemanlardan oluşan bir kafes ile birbirine bağlanan iki özdeş masif ahşap flanş elemanından oluşan yapıştırılmış yapıdadır.

Bu Avrupa standardı, kullanımda olan en yaygın iki prefabrike ahşap kalıp kirişi tipini ele alırken, ahşap ve ahşap esaslı malzemelerden yapılmış diğer tipteki kalıp kirişlerinin gelişmesini engellemeyi amaçlamamaktadır.

Panel malzemeleri alanında araştırma ve geliştirme süreklidir. Kalıp kirişleri bu Avrupa standardına uygun olmayan malzemelerden yapılmış olsa bile, bu kirişlerin tasarımında ve değerlendirilmesinde bu Avrupa standardının ilkeleri göz önünde bulundurulmalıdır.

EUROLAB, üreticilere EN 13377 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp