EN 13383-1 Zırh Taşı - Bölüm 1: Spesifikasyon Test Standardı

EN 13383-1 Zırh Taşı - Bölüm 1: Spesifikasyon Test Standardı

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, EN 13383-1 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Avrupa Standardı, zırh taşı olarak kullanılmak üzere doğal, imal edilmiş veya geri dönüştürülmüş malzemelerin ve bu malzemelerin karışımlarının işlenmesiyle elde edilen agregaların özelliklerini belirtir.

EN 13383-1 Zırh Taşı - Bölüm 1: Spesifikasyon Test Standardı

Bu Avrupa standardı, fabrika üretim kontrolünde kullanılmak üzere bir kalite kontrol sisteminin mevcut olduğunu belirtir.

Armourstone'un, malzeme için ilgili bir Avrupa standardında belirtilen veya varış üye devletinin ulusal düzenlemelerinde izin verilen maksimum seviyeleri aşan herhangi bir tehlikeli madde salmayacağına dair genel bir gerekliliği içerir.

İnşaatta kullanılan zırh taşı, bu Avrupa standardının tüm gerekliliklerine uygun olmalıdır. Standart, doğal zırh taşı, demir ve çelik üretimi cürufu ve geri dönüştürülmüş zırh taşı için özel gereksinimleri içerir. Diğer bazı ikincil kaynaklardan gelen materyaller için ise çalışmalar devam etmektedir ve gereksinimler eksiktir.

Bu arada, bu tür malzemeler, zırh taşı olarak piyasaya arz edildiklerinde, bu Avrupa standardına tam olarak uymalı, ancak kullanım yerinde belirli ilgili ek gerekliliklere de uymaları istenebilir. Ek özellikler ve gereksinimler, ürünün kullanım deneyimine bağlı olarak duruma göre belirlenebilir ve belirli sözleşme belgelerinde tanımlanabilir.

Hidrolik yapılarda bu Avrupa standardında belirtilenden daha ince agregalar kullanılır. Bu tür agregalar için, agregaların diğer nihai kullanımlarına ilişkin Avrupa Standartları uygulanmalıdır.

EUROLAB, üreticilere EN 13383-1 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp