EN 13403 Binalar için Havalandırma - Metalik Olmayan Kanallar - Yalıtım Kanal Levhalarından Yapılmış Kanallar

EN 13403 Binalar için Havalandırma - Metalik Olmayan Kanallar - Yalıtım Kanal Levhalarından Yapılmış Kanallar

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, EN 13403 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu Avrupa standardı, insanların bulunduğu binaların havalandırma ve iklimlendirme sistemlerinde kullanılan yalıtım kanal levhalarından yapılan hava kanalları için temel gereksinimleri ve özellikleri belirtir.

EN 13403 Binalar için Havalandırma - Metalik Olmayan Kanallar - Yalıtım Kanal Levhalarından Yapılmış Kanallar

Bu standart, farklı tipteki kanal panoları için yangına tepki sınıflandırmasını belirlemez. Herhangi bir birleştirme malzemesi, bant gibi malzemelerin her iki kenar için toplamda 4 mm'den daha fazla yer değiştirmediği ölçüde bozulmadan kalacaktır. Numunenin kullanılamaz hale gelmesine neden olacak başka bir hasar kanıtı olmamalıdır.

Hava hızı, tertibatın çıkış ucunun ortasına yerleştirilmiş bir pitot tüpü veya doğrudan okuma hızölçeri ile ölçülmelidir. Fan, sıcaklığı 15 ºC ile 38 ºC arasında olan bir odadan havayı uzaklaştıracaktır. Hava hızını düzenlemek ve kontrol etmek için fan, değişken hızlı bir motor veya bir kontrol valfi ile kontrol edilebilir. Fan ve test düzeneğinin girişi arasında bulunur.

Derz, üreticinin talimatları izlenerek, herhangi bir yapıştırıcı veya çimentonun en az 24 saat süreyle kürlenmesine izin verilir. İnşaatta kullanılan numuneler, deneyden önceki 24 saatlik süre boyunca %70'den fazla bağıl neme maruz bırakılmamalıdır.

Test numunesinin bir ucuna boru veya borudan oluşan bir basınç musluğu kapatılmalı ve çözünürlüğü 10 Pa veya daha az olan bir manometreye bağlanmalıdır. Manometre, başlangıçta sıfır okuma için kontrol edilmelidir.

EUROLAB, üreticilere EN 13403 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp