EN 13502 Bacalar - Kil-Seramik Baca Terminalleri için Gereklilikler ve Test Yöntemleri

EN 13502 Bacalar - Kil-Seramik Baca Terminalleri için Gereklilikler ve Test Yöntemleri

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, EN 13502 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu Avrupa standardı, yanma ürünlerini bacadan atmosfere negatif basınçla iletmeye yarayan, katı duvarlı kil/seramik baca terminalleri için gereksinimleri belirtir.

EN 13502 Bacalar - Kil-Seramik Baca Terminalleri için Gereklilikler ve Test Yöntemleri

Yapısal olarak bağımsız olmayan (bağımsız) evsel ve endüstriyel bacalarda kullanılan terminalleri içerir. Bu standart, fabrikada üretilen terminaller için performans gerekliliklerini belirtir. Test, işaretleme ve muayene bu standardın kapsamındadır.

Baca terminalleri, ateşlendiğinde bu standartta verilen performans gerekliliklerini karşılayan uygun kil/seramik malzemeden imal edilecektir. Baca terminallerinin iç veya dış kısımları camsız veya camlı olacaktır. Sırlı olduklarında, derz yüzeylerinde cilalanmalarına gerek yoktur.

Bir fana sahip olacak kısıtlı baca terminalini test etmek için aparat, 15 m³/h ile 120 m³/h arasında ± %5 doğrulukla değişen bir verim aralığına sahip olacaktır. Hava akış hızının belirlenmesi için uygun bir yöntem, delikli plakaların kullanılmasıdır.

EUROLAB, üreticilere EN 13502 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp