EN 13564-1 Binalar için Su Baskını Önleyici Cihazlar - Bölüm 1: Gereksinimler Test Standardı

EN 13564-1 Binalar için Su Baskını Önleyici Cihazlar - Bölüm 1: Gereksinimler Test Standardı

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, EN 13564-1 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu standardın bu bölümü, binaların drenaj sistemlerinde veya kıvrık alanlarda kullanılmak üzere fabrikada üretilen dışkı veya fekal olmayan atık su taşmasını önleyici cihazlar için malzeme, performans, tasarım, yapı ve işaretleme için türleri ve gereksinimleri belirtir.

EN 13564-1 Binalar için Su Baskını Önleyici Cihazlar - Bölüm 1: Gereksinimler Test Standardı

Taşma önleyici cihazlar, geri akış meydana geldiğinde, boru doldurulduğunda veya doldurulmadan önce otomatik olarak kapanacak ve geri akış durduğunda normal akışın yeniden oluşmasına izin vermelidir. Otomatik kapatma tertibatı, düşük akış koşullarında akışı engellememelidir. Bu nedenle, orada olduğunda açılacaktır boru çapının %50'si veya maksimum 50 mm'lik memba tarafındaki su derinliğidir.

Taşma önleyici cihazların soketlerinin veya tıkaçlarının boyutları, ilgili Avrupa standartlarına göre aynı nominal çaptaki borular bağlantı parçaları ile uyumlu olmalıdır. Çıkışın nominal boyutu, girişin nominal boyutundan küçük olmamalıdır.

Taşma önleyici cihazların tüm bağlantıları ve üzerindeki tüm bağlantılar, ilgili Avrupa standartlarına veya bunların bulunmadığı durumlarda EN 476'ya göre su geçirmez olacak şekilde tasarlanacaktır.

Acil kapatma tertibatında çalıştırma modu ve kapanma yönü açık ve dayanıklı bir şekilde belirtilmelidir. Bunun bir çalıştırma elemanının dönüşü ile çalıştırıldığı durumlarda, bu saat yönünde kapanacaktır.

EUROLAB, üreticilere EN 13564-1 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp