EN 13639 Kireçtaşında Toplam Organik Karbon Tayini Test Standardı

EN 13639 Kireçtaşında Toplam Organik Karbon Tayini Test Standardı

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, EN 13639 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu Avrupa standardı, kireçtaşındaki toplam organik karbon içeriğinin (TOC) belirlenmesi için yöntemleri belirtir.

EN 13639 Kireçtaşında Toplam Organik Karbon Tayini Test Standardı

Standart, eşdeğer olarak kabul edilebilecek referans yöntemi ve alternatif yöntemleri açıklar. Anlaşmazlık durumunda sadece referans yöntemi kullanılır.

Denkliklerini göstermek için referans yöntemine veya uluslararası kabul görmüş referans malzemelerine göre kalibre edilmeleri koşuluyla başka yöntemler kullanılabilir.

Analizin istatistiksel kontrole tabi serilerden biri olması durumunda, tek bir testle gereken toplam organik karbon içeriği, minimum olmalıdır.

Tekrarlanabilirlik standart sapması tekrarlanabilirlik altında elde edilen test sonuçlarının standart sapması aynı malzeme üzerinde aynı yöntemle bağımsız test sonuçlarının elde edildiği koşullar aynı laboratuvarda aynı operatör tarafından aynı ekipman kullanılarak kısa aralıklarla test edilmiştir.

Tekrarlanabilirlik standart sapma altında elde edilen test sonuçlarının standart sapması aynı malzeme üzerinde aynı yöntemle test sonuçlarının elde edildiği tekrarlanabilirlik koşulları farklı ekipman kullanan farklı operatörler ile farklı laboratuvarlarda test edilmiştir.

EUROLAB, üreticilere EN 13639 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp