EN 13793 Bina Uygulamaları için Isı Yalıtım Ürünleri - Döngüsel Yükleme Altında Davranışın Belirlenmesi

EN 13793 Bina Uygulamaları için Isı Yalıtım Ürünleri - Döngüsel Yükleme Altında Davranışın Belirlenmesi

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, EN 13793 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu Avrupa standardı, tekrarlı yükleme koşulları altında deney numunelerinin davranışını belirlemek için ekipman ve prosedürleri belirtir. Isı yalıtım ürünleri için geçerlidir.

EN 13793 Bina Uygulamaları için Isı Yalıtım Ürünleri - Döngüsel Yükleme Altında Davranışın Belirlenmesi

Test numuneleri, ürün kenarları içermeyecek şekilde kesilmelidir. Test numuneleri, ürünün orijinal yapısını değiştirmeyen yöntemlerle hazırlanacaktır. Tüm kaplamalar korunacaktır.

Frekans, deney numunesinin merkezindeki olası herhangi bir sıcaklık artışı deney sonucunu etkilemeyecek şekilde seçilmelidir. Test numuneleri orijinal ürün kalınlığında olacaktır. Deney numunelerinin genişliği kalınlıktan az olmayacaktır. Kullanımda kalan entegre olarak kalıplanmış kaplamalara sahip ürünler, bu kaplamalar bozulmamış olarak test edilecektir.

Bir ürün standardı veya başka bir Avrupa teknik şartnamesinin bulunmaması durumunda, test numunelerinin boyutları taraflar arasında kararlaştırılabilir.

Test numuneleri düz değilse, düz olacak veya yüzeyi teste hazırlamak için uygun bir tesviye tabakası uygulanacaktır. Test sırasında tesviye tabakasında önemli bir deformasyon olmayacaktır. Alçı tesviye tabakası kullanılması durumunda, boyutların tespiti tabakaların uygulanmasından önce yapılmalıdır.

EUROLAB, üreticilere EN 13793 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp