EN 13813 Şap Malzemesi ve Zemin Şapları - Şap Malzemesi - Özellikler ve Gereksinimler

EN 13813 Şap Malzemesi ve Zemin Şapları - Şap Malzemesi - Özellikler ve Gereksinimler

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, EN 13813 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Taze şap malzemesi için çalışma süresi, kıvam, pH değeri ile ilgili performansı ve sertleştirilmiş şap malzemesi için basınç dayanımı, eğilme dayanımı, aşınma direnci, yüzey sertliği, girintiye karşı direnç, yuvarlanma çarkına direnç, büzülme ve şişme, modülünü tanımlar.

EN 13813 Şap Malzemesi ve Zemin Şapları - Şap Malzemesi - Özellikler ve Gereksinimler

Taze, sertleşmemiş şap malzemesine ilişkin olanlar ve sertleştirilmiş şap malzemesine ilişkin olanlar olmak üzere iki grupta değerlendirilirler.

Elde edilen özellikler esas olarak kullanılan bağlayıcının tipine veya tiplerine ve bunların ilgili oranlarına bağlıdır. Kullanılan agregaların, katkıların veya ilavelerin türü özel özellikler sağlayabilir.

Ürünün bu taslak Avrupa standardına uygunluğunun değerlendirilmesini sağlar. Bu taslak Avrupa standardı kapsamındaki ürünler için işaretleme gereklilikleri dahildir. Bu standart, EN 13318'de tanımlanan şap malzemelerini kapsar.

Yapısal şaplar, yani yapının yük taşıma kapasitesine katkıda bulunanlar bu standardın dışındadır. Bu standart, aynı yüklenici tarafından üretilen ve döşenen şantiyede yapılan şap malzemesi için uygulama kuralları ve ulusal şartnamelerle birlikte kullanılabilir.

EUROLAB, üreticilere EN 13813 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp