EN 13892-1 Şap Malzemeleri için Test Yöntemleri - Bölüm 1: Test için Numune Alma, Numune Hazırlama ve Kürleme

EN 13892-1 Şap Malzemeleri için Test Yöntemleri - Bölüm 1: Test için Numune Alma, Numune Hazırlama ve Kürleme

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, EN 13892-1 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu Avrupa standardı, karışık şap malzemelerinden numune alınması, sonraki deneyler için numunelerin yapılması ve kürlenmesi için bir yöntemi belirtir.

EN 13892-1 Şap Malzemeleri için Test Yöntemleri - Bölüm 1: Test için Numune Alma, Numune Hazırlama ve Kürleme

Bu yöntem kuru malzemeye (torbalı veya dökme) veya yeni karıştırılmış şap malzemelerine (hazır karıştırılmış veya yerinde karıştırılmış) veya önceden paketlenmiş biçimde veya karıştırmaya hazır paketlerde tedarik edilen ürünlere uygulanır. Bu yöntem, çimentolu, kalsiyum sülfat, manyezit ve sentetik reçine şap malzemesi harçları için geçerlidir.

Numunelerin bileşimi her zaman malzemenin ortalama bileşimini temsil etmelidir. Önceden paketlenmiş ürünler söz konusu olduğunda, tek tek bileşenlerin işlenmesi için üreticinin tavsiyelerine uyulmalıdır.

Minimum numune materyali miktarı 5000 g olmalıdır. Daha fazla miktarda şap malzemesi gerekliyse numune, malzemenin tam paketini içermelidir. Havada değişmesi muhtemel numuneler, alındıktan hemen sonra teneke kutu gibi hava geçirmez kaplara konulmalıdır.

Karıştırma, belirtilen su veya sıvı içeriği kullanılarak, imalatçının talimatlarına göre yapılmalıdır. Su veya sıvı ilavesi için bir değer aralığı verilmişse, ortalama değer kullanılacaktır. Üretici, karıştırılan şap malzemesinin kıvamını beyan ederse bu değer elde edilmelidir.

EUROLAB, üreticilere EN 13892-1 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp