EN 13892-2 Şap Malzemeleri için Test Yöntemleri - Bölüm 2: Eğilme ve Basınç Dayanımının Belirlenmesi

EN 13892-2 Şap Malzemeleri için Test Yöntemleri - Bölüm 2: Eğilme ve Basınç Dayanımının Belirlenmesi

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, EN 13892-2 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu Avrupa standardı, çimento esaslı şap, kalsiyum sülfat şap, manyezit şap ve sentetik reçine malzemeden yapılmış kalıplanmış harç numunelerinin eğilme ve basınç dayanımını belirlemek için bir yöntemi belirtir.

EN 13892-2 Şap Malzemeleri için Test Yöntemleri - Bölüm 2: Eğilme ve Basınç Dayanımının Belirlenmesi

Bir dizi test sonucundan hesaplanan aritmetik ortalama değer, karakteristik için beyan edilen tolerans dahilinde olmalıdır. Bu belgede aksi belirtilmedikçe, bireysel sonuçların %95'i beyan edilen tolerans dahilinde olacaktır.

İlk tip testi veya fabrika üretim kontrolü dışındaki amaçlar için test edildiğinde, bu belgede belirtilen ürün özelliklerini belirleme testleri, üreticiden teslim tarihinden itibaren 1 ay içinde başlatılmalıdır.

Bu standartta yer alan özelliklerle ilgili tüm performanslar, standart, bunları deney yapmadan beyan etmek için hükümler vermedikçe, imalatçı ilgili performansları beyan etmek istediğinde belirlenecektir.

Daha önce bu standardın hükümlerine göre yapılan değerlendirme, aynı ürün veya benzer tasarım, yapı ve işlevselliğe sahip ürünler üzerinde aynı AVCP sistemi altında aynı veya daha titiz bir test yöntemine göre yapılmış olması koşuluyla dikkate alınabilir.

EUROLAB, üreticilere EN 13892-2 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp