EN 13892-4 Şap Malzemeleri için Test Yöntemleri - Bölüm 4: Aşınma Direncinin Belirlenmesi-BCA

EN 13892-4 Şap Malzemeleri için Test Yöntemleri - Bölüm 4: Aşınma Direncinin Belirlenmesi-BCA

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, EN 13892-4 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu Avrupa standardı, çimento esaslı veya sentetik reçine şap malzemesinden veya isteğe bağlı olarak diğer şap malzemeleri için yapılan test numunelerinin aşınma direncini belirlemek için bir yöntemi belirtir. Yöntem ayrıca zemin şapları için de uygundur.

EN 13892-4 Şap Malzemeleri için Test Yöntemleri - Bölüm 4: Aşınma Direncinin Belirlenmesi-BCA

Şap yüzeyinin aşınma direnci-BCA'sı, standart bir yük altında sabit sayıda devir için halka şeklinde bir alan üzerinde dönen üç sertleştirilmiş çelik tekerleği olan bir makinenin neden olduğu ortalama aşınma derinliği ölçülerek değerlendirilir. Halka deseni içindeki ortalama aşınma derinliği, test yerinde şap yüzeyinin aşınma direncini belirtmek için kullanılır.

Derinlik mastarı ayaklarının konumunu ve çerçeveyi yerleştirmek için delinecek delikleri işaretlemek için dairesel bir şablon kullanılır. Bu sınırlama pimi delikleri, 456 mm aralıklıdır ve gövdenin merkezinden eşit uzaklıktadır. Şablondaki delikler, 45°'lik eşit bir radyal aralıkla konumlandırılmıştır, böylece derinlik mastarı ayakları işaretlerin üzerinde olacak şekilde zemine yerleştirildiğinde, gösterge kaydırıcısı tekerlek izinin merkez çizgisine dayanır.

Aşınma derinliğini ölçmek için kullanılan mastar, en yakın 10 µm'ye kadar okunabilmelidir. Mesafe ölçerin ayakları arasındaki boşluk, test makinesinin tekerlek izinin üzerine oturmasını sağlamalıdır.

EUROLAB, üreticilere EN 13892-4 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Copyright © 2020 | EUROLAB Laboratory Services | Her Hakkı Saklıdır.
WhatsApp